- Szczegóły
-
Poprawiono: 25 września 2023
Szanowni Państwo,
zgodnie z harmonogram wyborów członków komitetów naukowych PAN do dn. 06 października możliwa jest rejestracja w systemie wyborczym.
Zgodnie z Regulaminem:
"Jeżeli w odniesieniu do danego komitetu naukowego nie zgłosiło woli skorzystania z legitymacji biernej co najmniej 60 osób, wyborów do komitetu nie przeprowadza się. Osoby, które zadeklarowały wolę skorzystania z czynnego lub biernego prawa wyborczego do takiego komitetu, mogą w ciągu 14 dni od dnia wysłania do nich informacji z systemu elektronicznego dotyczącej braku wyborów do danego komitetu zgłosić deklaracje skorzystania z czynnego lub biernego prawa wyborczego do innego komitetu, do którego wybory odbędą się."
Link do systemu wyborczego: https://esw.pan.pl/Account/Login
Informacje na temat wyborów: https://pan.pl/ Zakładka KOMITETY NAUKOWE/WYBORY (w górnym pasku)
- Szczegóły
-
Poprawiono: 09 września 2023
Szanowni Państwo, przekazuję informację dotyczącą PAN
Uprzejmie przypominam o rozpoczętym procesie wyborczym do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk. Wybory odbywają się przy pomocy elektronicznego systemu wyborczego Polskiej Akademii Nauk.
Zgodnie z harmonogramem rejestracja osób uprawnionych do głosowania zakończy się 6 października b.r. Dokonanie rejestracji wymaga zalogowania się w systemie na stronie https://esw.pan.pl/Account/Login i postępowania zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie https://pan.pl/regulamin-2/.
Jest niezmiernie ważne, aby za Państwa pośrednictwem informacja o wyborach do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk dotarła do wszystkich, którzy pragną aktywnie włączyć się w społeczny ruch nauki.
Z poważaniem
prof. ALEKSANDER WELFE
członek rzeczywisty PAN
- Szczegóły
-
Poprawiono: 12 lipca 2023
- Szczegóły
-
Poprawiono: 14 czerwca 2023
Polecamy krótki artykuł Diane Cooper dotyczący napisania oryginalnego artykułu. Poniżej zacytowany fragment manuskryptu - zachęcamy do przejrzenia całości.
"The Introduction sets the stage for your presentation. It has three parts: what is known, what is unknown, and what your burning question, hypothesis, or aim is. Keep this section short, and write for a general audience (clear, concise, and as nontechnical as you can be). How would you explain to a distant colleague why and how you did the study? Take your readers through the three steps ending with your specific question. Emphasize how your study fills in the gaps (the unknown), and explicitly state your research question. Do not answer the research question. Remember to leave details, descriptions, speculations, and criticisms of other studies for the Discussion."
- Szczegóły
-
Poprawiono: 02 czerwca 2022
Polecamy film, który znajduje się na platformie medtube.pl " Ostatni krok - wysłanie artykułu do czasopisma - Maciej Frączek".
Jest to spotkanie z cyklu warsztatów pisania pracy naukowej. Dowiecie się z niego jak wybrać czasopismo, jak przygotować manuskrypt i jak go wysłać.
- Szczegóły
-
Poprawiono: 08 kwietnia 2022
Po wygraniu manuskryptu do systemu danego czasopisma i wstępnej akceptacji, przyjdzie nam zmierzyć się z uwagami recenzentów. Polecamy artykuł p. Emanuela Kulczyckiego, który w sposób szczegółowy przedstawia, w jaki sposób odpowiedzieć recenzentom na ich komentarze.