dr Aleksandra Kiełtyka-Słowik

ORCID - 0000-0001-6741-9365

Wykształcenie, uzyskane tytuły i stopnie naukowe

• 2022 - Uniwersytet Jana Kochanowskiego Collegium Medicum, doktor nauk o zdrowiu; tytuł pracy doktorskiej: Jakość życia i aktywność zdrowotna a wielochorobowość i poczucie koherencji osób w okresie wczesnej i późnej starości.
  • 2020 - Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego Wydział Społeczno-Medyczny w Dąbrowie Górniczej, specjalizacja: Menadżer w ochronie zdrowia; zdrowie publiczne tytuł pracy magisterskiej: Poczucie koherencji wśród pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej.
  • 2013 - Uniwersytet Jagielloński, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi, specjalizacja: biologia sądowa; tytuł pracy magisterskiej: Porównanie składu pyłkowego prób glebowych różnych zbiorowisk roślinnych – praktyczne zastosowanie w kryminalistyce.
  • 2011 - Uniwersytet Jagielloński, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi, licencjat; tytuł pracy licencjackiej: Horyzontalny transfer genów w ewolucji roślin.
  • 2008 - Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, profil: biologiczno-chemiczny.

Praca zawodowa i pełnione funkcje w AWF

• od 2022 adiunkt w Zakładzie Promocji Zdrowia

Publikacje:

Wykaz czynnego uczestnictwa w konferencjach naukowych dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki AWF w Krakowie.

• Koordynator przedmiotów: higiena, promocja zdrowia, wirusologia, biologia z parazytologią.
  • Prowadzenie wykładów/ćwiczeń z przedmiotów: higiena, promocja zdrowia, wirusologia, biologia z parazytologią, biologia z genetyką, demografia i epidemiologia.

• 2017 - Opieka nad przewlekle i nieuleczalnie chorym, w domu
  • 2017 - Ukończenie szkolenia dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych