Koło Naukowe Rehabilitacji Ruchowej "Szansa"
- Szczegóły
-
Poprawiono: 19 grudnia 2024
Pełna nazwa Koła: Koło Naukowe Rehabilitacji Ruchowej „Szansa”
Rok założenia: 1966 (najstarsze koło na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej)
Opiekun Koła: dr hab. Edyta Mikołajczyk, prof. AWF
Zarząd:
- Przewodniczący: Jakub Salachna
- Zastępca: Jakub Krzykała
- Sekretarz: Patrycja Joniec
Kontakt do przewodniczącego:
- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- telefon: 503 691 876
Siedziba Koła: Zakład Kinezyterapii, Instytut Nauk Stosowanych
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Działalność Koła:
- Działalność naukowa (projekty badawcze, organizacja i uczestnictwo w konferencjach naukowych)
- Działalność szkoleniowa (prowadzenie, organizowanie warsztatów i szkoleń)
- Działalność wolontaryjna (działalność w stowarzyszeniach, ośrodkach działających na rzecz osób niepełnosprawnych, hospicja, wolontariat indywidualny)
Koło Naukowe „Szansa” zostało założone w 1966 roku a nieprzerwanie od 1975 do 2022 roku opiekunem był dr hab. Marek Pieniążek prof. AWF.
Od października 2022 roku opiekunem koła jest dr hab. Edyta Mikołajczyk prof. AWF. Spektrum działania Koła jest niezmienne - kolejne pokolenia studentów skupiają się na działalności wolontaryjnej i naukowo-badawczej. W ramach Koła przeprowadzane są liczne warsztaty szkoleniowe z różnych dziedzin fizjoterapii oraz realizowane projekty badawcze. W ramach wolontariatu studenci pomagają w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej "3majmy sie razem" oraz Stowarzyszeniu "Klika". Świadectwem działalności Koła „Szansa” są kroniki, w których dokumentuje się kolejne lata od początku istnienia stowarzyszenia aż do dnia dzisiejszego.
Członkostwo w Kole Naukowym „Szansa” to zaszczyt, ale i odpowiedzialność. To świadomość kontynuacji celów, które przyświecały naszym poprzednikom. Koło umożliwia pogłębianie swojej wiedzy, rozwijanie się i w ten sposób pomaganie innym.