opisdr Marta Curyło

Wykształcenie, uzyskane tytuły i stopnie naukowe

• 2009 – uzyskanie stopnia doktora nauk o kulturze fizycznej;
  • 1995-1999 - Studia na kierunku Rehabilitacja Ruchowa AWF w Krakowie, uzyskanie stopnia magistra

Praca zawodowa i pełnione funkcje w AWF

• Od 2009 roku adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych;
  • 2000-2009 asystent w Zakładzie Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych;
  • 1999-2000 wykładowca w Zakładzie Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych;
  • Od 2021 kierownik Zakładu Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych;
  • Od 2012 Opiekun Koła Naukowego „Triada” przy Zakładzie Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych;
  • Od 2012-2019 Kierownik Praktyk Zawodowych na kierunku Fizjoterapia (studia I stopnia) i Terapia zajęciowa (studia I i II stopnia);
  • Od 2019 Kierownik Praktyk Zawodowych na kierunku Fizjoterapia studia JM i II stopnia;
  • Od 2012 Członek Rady Wydziału.

Bibliografia:

Wykaz czynnego uczestnictwa w konferencjach naukowych dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki AWF w Krakowie.

• 1 promotorstwo pomocnicze wypromowanych prac doktorskich

• Koordynator przedmiotów:
    • Kliniczne podstawy fizjoterapii w ginekologii i położnictwie;
    • Fizjoterapia kliniczna w chorobach wewnętrznych w ginekologii i położnictwie;
    • Diagnostyka funkcjonalna w chorobach wewnętrznych w ginekologii i położnictwie;
    • Programowanie rehabilitacji w chorobach wewnętrznych w ginekologii i położnictwie;
    • Diagnostyka funkcjonalna i programowanie fizjoterapii w ginekologii i położnictwie.
  • Prowadzenie wykładów/ćwiczeń z w/w przedmiotów.
  • Promotorstwo licznych prac magisterskich i licencjackich.

• Recenzent w czasopiśmie Rehabilitacja Medyczna.

• Bolesne miesiączkowanie i endometrioza – praktyka fizjoterapeutyczna, warsztaty, MOVUTO, 01.03.2019, Warszawa.
  • Tułów – baza do ruchu, szkolenie, Centrum Sportu i Rehabilitacji Biernat, 14.10.2018, Kraków.
  • Możliwości pracy z blizną, kurs, Projekt Masaż, 15.06. 2018, Kraków.
  • Rozstęp mięśnia prostego brzucha [DRA], kurs, Reha Kursy, 26-27.05.2018, Katowice.
  • Pilates Mat 1, Open Mind Pilates School, 17-18.02.2018, Kraków.
  • Kompleksowa Terapia Blizn, Reha Kursy, 19.01.2018, Kraków.
  • Anatomia palpacyjna obszaru miednicy (warsztaty), III Ogólnopolskie Sympozjum Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego, Fundacja Amicus Renis, Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie, Sekcja Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, 20-21.10.2017, Kraków.
  • Uzyskanie tytułu Certyfikowanej Instruktorki Treningu Dna Miednicy wg koncepcji  BeBo, 15.06.2015, Kraków.
  • DRA Rozejście Kresy Białej, Centrum Wiedzy Parktycznej, 3-4.06.2017, Warszawa
  • Pilates w Rehabilitacji, AeroActiv 14-15.01.2017, Kraków.
  • Miednica – kluczowy obszar pracy z pacjentem (warsztaty), Systema, 13.01.2017, Kraków
  • Terapia przepon i ich wpływ na zdrowie człowieka (warsztaty). 16.12.2016, Kraków
  • Osteopatyczna terapia blizn (warsztaty). 15.12.2016, Kraków.
  • Uzyskanie tytułu Certyfikowanego Instruktora metody  BeBo – Kobieta, marzec 2015.
  • Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych dna miednicy i inkontynencji. PhysioPelvica, kurs terapeutyczny, Rehaplus, 12-13.03.2016, Kraków.
  • Rehabilitacja w dysfunkcjach miednicy mniejszej, moduł IV – rehabilitacja w ciąży i połogu, Wiechetek Mirosława (absolwentka CAS w Szwajcarii), 8-9.10.2015, Kraków.
  • Świadoma aktywność kobiet w ciąży, Medical Pregnancy Training, 20-21.06.2015, Warszawa
  • Uzyskanie tytułu Certyfikowanej Terapeutki Treningu Dna Miednicy wg koncepcji  BeBo, 15.06.2015, Kraków.
  • Udział w Okrągłym Stole Wysokiej Jakości Praktyk Studenckich organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, listopad 2014.
  • Moduł II kursu BeBo na Certyfikowanego Terapeutę BeBo – Kobieta, marzec 2015
  • Kurs „Rehabilitacja w nietrzymaniu moczu u kobiet – moduł II”, organizator Mirosława Wiechetek WM pt Szwajcaria, Kraków, październik, 2014.
  • I. Moduł Kursu na instruktora treningu dna miednicy według Koncepcji BeBo, organizator Fundacja Amicus Renis, Kraków, wrzesień, 2014.
  • Kurs „OM Mama Plus”, organizator Open Mind, Warszawa, czerwiec 2014
  • Kurs „Współczesne metody fizjoterapii z elementami osteopatii w ginekologii i położnictwie”, organizator MCMedica, Wrocław, maj, 2015.
  • Kurs „Rehabilitacja w nietrzymaniu moczu u kobiet”, organizator Fundacja Amicus Renis, Kraków, luty, 2014.
  • Warsztaty „Reaktywacja mięśni miednicy mniejszej z wykorzystaniem metody Renate Tanzberger i doświadczeń własnych”, organizator Fundacja Amicus Renis, Kraków październik 2012.
  • Kurs „International Continence Society”. Kraków, listopad 2012.
  • Szkolenie z elektromiografii powierzchniowej. Organizator Technomex. Łódź, październik 2011.
  • - udział w warsztatach „Analizowanie wiarygodności i planowanie badań naukowych”, wrzesień 2006, Kraków.
  • Studium Przygotowania Pedagogicznego dla Asystentów, AWF w Krakowie, rok
  • akademicki 2001/2002.

Inne:

Członek komitetu organizacyjnego:

• Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z okazji 15-lecia Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie Nowe wyzwania w Fizjoterapii, Terapii Zajęcioweji Kosmetologii, Kraków 2017.
  • III Ogólnopolskiego Sympozjum: Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego organizowanego przez Fundację Amicus Renis, Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie, Sekcję Rehabilitacji przy Polskim Towarzystwie Nefrologicznym, Kraków 2017.
  • IV Ogólnopolskiego Sympozjum: Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego organizowanego przez Fundację Amicus Renis, Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie, Sekcję Rehabilitacji przy Polskim Towarzystwie Nefrologicznym, Kraków 2019.