Pełna nazwa Koła: Studenckie Koło Naukowe "In-Out" przy Zakładzie Anatomii

Opiekun Koła: dr Katarzyna Kubasiak

Opiekun naukowy Koła: dr hab. Agnieszka Suder, prof. AWF

Zarząd:

• Przewodniczący: Sebastian Habrat, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Zastępca: Michał Karbowiak
  • Skarbnik: -
  • Sekretarz: Małgorzata Bodziany

Siedziba Koła: Zakład Anatomii

Działalność Koła:

Koło studenckie "In-Out" powstało w 2022 roku na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej przy Zakładzie Anatomii. Zrzeszamy osoby zainteresowane tematyką z zakresu fizjoterapii, treningu motorycznego, a przede wszystkim analizą budowy układu ruchu. Pozyskaną wiedzę i doświadczenie wykorzystujemy przy tworzeniu badań naukowych, których wyniki w przyszłości planujemy prezentować na konferencjach naukowych w kraju jak i za granicą. Oprócz prowadzenia badań, poszerzamy swoje kompetencje uczestnicząc w zebraniach naukowych, panelach dyskusyjnych i w wielu innych formach szkoleniowych.

Udział w badaniach pozwala na poszerzenie swojej wiedzy zawodowej ale także umożliwia wczesne poznanie procedur badawczych i udział w licznych wydarzeniach o charakterze naukowym (konferencje krajowe, konferencje międzynarodowe, kongresy), w których członkowie koła planują brać czynny udział.

Realizowane projekty naukowe/badania własne:

W roku akademickim 2022/2023 członkowie koła "In-Out": Habrat Sebastian, Kaczyna Aleksandra, Kapustka Klaudia, Karbowiak Michał, Orzelska Julia, Piątosa Bartłomiej, Drewniak Zuzanna, Falisz Karolina mieli okazję współpracować z badaczami z Wrocławia oraz Krakowa w ramach pomocy przy projekcie „W poszukiwaniu uwarunkowań starzenia reprodukcyjnego kobiet – wieloaspektowe badania przemian okresu okołomenopauzalnego”, realizowanego we współpracy pomiędzy Zakładem Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego (dr hab. Monika Krzyżanowska), a Zakładem Anatomii AWF w Krakowie (dr hab. Agnieszka Suder, prof. AWF). Po zakończeniu badań wspólnych, kontynuowane są cząstkowe badania w dodatkowych grupach badanych.

„Wpływ fizjoterapii estetycznej twarzy na wybrane parametry oceny stanu skóry w grupie kobiet po 30 roku życia” (273/BS/INP/2021) – członkini koła naukowego (mgr Zuzanna Jandziś) była również czynnym uczestnikiem projektu naukowego o tematyce fizjoterapii estetycznej, na podstawie którego przygotowane zostały wystąpienia konferencyjne oraz obroniona praca magisterska mgr Zuzanny Jandziś.

„Wpływ napięć mięśniowych w obrębie karku i szyi na nawracające bóle głowy, ze szczególnym uwzględnieniem bólów migrenowych” – członkinie koła (Jadwiga Mrożek, Milena Ostapińska, Julia Orzelska, Patrycja Osińska) zakończyły realizację badań ankietowych w grupie 248 badanych. Wyniki badań są w trakcie opracowania. W najbliższym czasie, po uzyskaniu zgody komisji bioetycznej, badania rozszerzone zostaną o program interwencji terapeutycznej.

Konferencje:

• National Scientific Conference SSUR IN POSTERUM I edition 02. 2023 “Wpływ wybranych technik fizjoterapii na wyrównanie asymetrii ciała oraz zmiany w wyglądzie twarzy” prelegent: mgr Zuzanna Jandziś
  • XIV Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Zdrowie inwestycją w przyszłość jednostki i społeczeństwa” 05. 2023 „Wpływ opracowania fizjoterapeutycznego wybranych mięśni twarzy na zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych w okolicy czoła. Opis przypadku”. Prelegent: mgr Zuzanna Jandziś, opiekun: dr Katarzyna Kubasiak
  • International Medical Congress of Silesia SIMC 2023 05.2023 „Manual therapy of selected facial muscles as an effective method of reducing the appearance of facial wrinkless and improving sel-satisfaction with appearance”. Prelegent: mgr Zuzanna Jandziś, opiekun: dr Katarzyna Kubasiak
Załączniki:
Pobierz plik (STATUT Koło In-Out.docx)STATUT Koło In-Out.docx[ ]38 kB