dr hab. Ewa Mędrela-Kuder  prof. nadzw.

• Promocja zdrowia  - zachowania prozdrowotne i antyzdrowotne różnych grup ludności (osób starszych, niepełnosprawnych, młodzieży szkolnej, akademickiej, fizjoterapeutów itp.)
  • Rola zdrowego stylu życia (aktywności fizycznej, żywienia) w profilaktyce chorób przewlekłych niezakaźnych: układu krążenia, osteoporozy, otyłości, cukrzycy itp.
  • Błędy żywieniowe i ich skutki zdrowotne,
  • Zagrożenia zdrowotne wynikające z możliwości wywołania zakażeń – grzybice, współczesne choroby infekcyjne, aeroalergeny.

dr hab.  Weronika Wrona-Wolny, prof. nadzw.

• Styl życia (zachowania zdrowotne)  dzieci, młodzieży,  dorosłych ( w tym nauczycieli, fizjoterapeutów, przyszłych fizjoterapeutów, osób  z niepełnosprawnością itp.).
  • Styl życia a profilaktyka w różnych schorzeniach
  • Postrzeganie zdrowia przez dzieci, młodzież,  dorosłych, różne grupy społeczno-zawodowe, osoby zdrowe i chore, z niepełnosprawnością.
  • Rola fizjoterapeutów w promocji zdrowia ( edukacji zdrowotnej) w ich środowiskach pracy.
  • Zadania nauczycieli wychowania fizycznego w realizacji edukacji zdrowotnej w szkole.
  • Postawy i zachowania wobec picia alkoholu w środowisku młodzieży uprawiającej sport, dorosłych z różnych grup społeczno-zawodowych ( m.in. fizjoterapeutów).