Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie HOMESIE, wypełnij krótki formularz korzystając z poniższego linku:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=701Ubp9tY0Wd6XEfGXRoS9mmBv1CoStHnHUsoJHth0VUMExRWjM5WDRQTDlNRU5VNUtISkVGNTcwRi4u

Skontaktujemy się, aby udzielić szczegółowych informacji.

Dane osobowe (telefon i e-mail) zostaną użyte jedynie w celach rekrutacji (RODO 2016).

Załączniki:
Pobierz plik (ZAPROSZENIE HOMESIDE AWF KRAKÓW.pdf)ZAPROSZENIE HOMESIDE AWF KRAKÓW.pdf[ ]392 kB

Zadaniem projektu HOMESIDE jest wsparcie osób opiekujących się swoimi bliskimi z demencją. O tym, dlaczego wsparcie jest takie ważne, dowiedzieć się można z artykułu Pani dr Agnieszki Smrokowskej-Reichmann, opowiadającym o zespole stresu opiekuna, opublikowanym na stronie www.naszsenior.pl

 

https://naszsenior.pl/gdy-opieka-nad-bliskim-wyczerpuje-zespol-stresu-opiekuna-a-demencja/

 

Z przyjemnością informujemy, że patronat medialny nad projektem HOMESIDE w Polsce objął Magazyn Świat Seniora!
Serdecznie zapraszamy do lektury magazynu na https://www.magazynswiatseniora.pl

Zapraszamy do udziału w projekcie HOMESIDE. Projekt ten realizowany jest zdalnie, za pośrednictwem internetu. Szczegóły w załączniku i krótkim filmiku.
Załączniki:
Pobierz plik (ZAPROSZENIE HOMESIDE AWF KRAKÓW.pdf)ZAPROSZENIE HOMESIDE AWF KRAKÓW.pdf[ ]392 kB

Miło nam poinformować o sukcesie studentów Koła Naukowego ,,Szansa’’, którzy pod opieką Pana profesora Marka Pieniążka opublikowali dwa artykuły w czasopiśmie ,,Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja’’. Pierwszy z nich autorstwa Dawida Janczarzyka i Pawła Kurowskiego ,,Porównanie wpływu kompresji ischemicznej i techniki energii mięśniowej utajonych punktów spustowych na zmiany progu bólu i zmiany bioelektryczne mięśnia czworobocznego grzbietu’’ wydany w numerze marcowym był publikacją inaugurującą cykl ,,Nauka poszła w Las – Liga Artykułów Studenckich’’. W kolejnym wydaniu ukazał się drugi artykuł ,,Porównanie wpływu technik energii mięśniowej i pozycyjnego rozluźniania utajonych punktów spustowych na zmniejszenie dolegliwości bólowych i zmiany napięcia spoczynkowego mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego i jego antagonisty’’, którego autorami byli Sara Gamrot i Dawid Janczarzyk będący nie jako zwieńczeniem bardzo udanego roku akademickiego dla studentów Koła Naukowego ,,Szansa’’.

Nakładem wydawnictwa PZWL ukazał się pierwszy na polskim rynku podręcznik omawiający metody i techniki fizjoterapeutyczne w leczeniu dysfunkcji ortopedycznych i urazowych stopy i stawu skokowo-goleniowego, autorstwa prof. Anety Bac, prof. Agnieszki Jankowicz-Szymańskiej, dr Henryka Liszki i dr Sabiny Kaczor. Książka przybliża najnowsze metody diagnostyki patologii stopy i stawu skokowo-goleniowego oraz systematyzuje i pokazuje możliwości fizjoterapeutyczne i chirurgiczne w leczeniu w/w problemów.