Komunikat nr 2

Dziekana Wydziału Rehabilitacji Ruchowej

Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

z dnia 29.09.2020

w sprawie obowiązków nauczycieli i studentów
Wydziału Rehabilitacji Ruchowej
w czasie przebywania na kwarantannie i/lub pozytywnego testu na COVID-19.

Postępowanie Nauczyciela

• Kwarantanna: W przypadku skierowania przez służby sanitarne na kwarantannę, nauczyciel jest zobowiązany do przesłania drogą mailową do Kierownika Zakładu i Dziekanatu WRR skanu skierowania/dokumentu poświadczającego o przebywaniu na kwarantannie. Kierownik podejmuje wstępną decyzję o zdalnym prowadzeniu zajęć przez osobę objętą kwarantanną lub w przypadku zajęć stacjonarnych, wyznacza za niego zastępstwo. Kierownik Zakładu przygotowuje wykaz i harmonogram pracy osoby/osób wykonujących pracę zdalną. Dziekan zatwierdza sposób prowadzenia zajęć.
  • Pozytywny test na COVID-19: W przypadku pozytywnego testu na COVID-19 i przebiegu bezobjawowego nauczyciel postępuje jak w kwarantannie. Jeśli choroba przebiega objawowo pracownik przedstawia zwolnienie L4 które dostarczane jest jak zwykle do kadr AWF a Kierownik Zakładu wyznacza zastępstwo.

Postępowanie Studenta

• Kwarantanna: W przypadku skierowania przez służby sanitarne na kwarantannę student jest zobowiązany do przesłania skanu skierowania/dokumentu poświadczającego o przebywaniu na kwarantannie drogą mailową do Dziekanatu WRR i prowadzących poszczególne przedmioty. Jest to forma usprawiedliwionej nieobecności na zajęciach kontaktowych/ stacjonarnych. Natomiast w zajęciach online Student uczestniczy normalnie.
  • Pozytywny test na COVID-19: W przypadku pozytywnego testu na COVID-19 i przebiegu bezobjawowego student postępuje jak w kwarantannie. Jeśli choroba przebiega objawowo obowiązuje zwolnienie lekarskie, które powinno być dostarczone drogą mailową do prowadzących i Dziekanatu WRR. Forma odrabiania nieobecności ustalana jest indywidualnie przez prowadzących poszczególne przedmioty.

Student jest zobowiązany poinformować o chorobie wszystkich prowadzących zajęcia, z którymi miał kontakt.