W dniu 8 stycznia 2020 roku w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca "Fundamentals of University Teaching and Tutoring Masters of Didactics", którego koordynatorem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród uczestników konferencji i osób, które ukończyły intensywny kurs dotyczący metody tutoringu znaleźli się pracownicy Naszej Uczelni (w kolejności od lewej na fotografii): Rick Huizinga (Uniwersytet w Groningen), dr Katarzyna Kucia (AWF Kraków), Jan Folkert Deinum (Uniwersytet w Groningen), dr Elżbieta Szymańska (AWF Kraków) i dr Andrzej Markowski (AWF Kraków).

Uczestnicy projektu wzięli udział w jednej wizycie studyjnej w Uniwersytecie w Groningen (Holandia) oraz  w trzech modułach, które odbyły się w kraju. W sumie przepracowano 150 godzin w zakresie przygotowywania, planowania i realizowania zajęć metodą tutoringu. Uzyskane kompetencje będą przydatne w prowadzeniu zajęć ze studentami wszystkich kierunków Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.