Dofinansowanie do szkolenia z środków Unijnych
- Szczegóły
-
Poprawiono: 30 sierpnia 2024
Dofinansowanie do szkolenia specjalizacyjnego dla osób wykonujących zawód fizjoterapeuty
Na stronie Ministerstwa Zdrowia dostępne są informacje oraz dokumenty umożliwiające aplikowanie o dofinansowanie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie fizjoterapii.
Link do strony: https://www.gov.pl/web/zdrowie/szkolenie-specjalizacyjne2
Poniżej przytaczamy obszerne fragmenty najważniejszych założeń projektu dotyczące zawodu fizjoterapeuty:
Projekt Szkolenie specjalizacyjne dla osób wykonujących zawód fizjoterapeuty nr: FERS.01.13-IP.07-0002/24 został uruchomiony w celu podniesienia kompetencji fizjoterapeutów i fizjoterapeutek przystępujących do szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie fizjoterapii, a tym samym możliwość uzyskania tytułu specjalisty. Projekt polega na sfinansowaniu szkolenia specjalizacyjnego dla uczestników, którzy realizują go poprzez realizację poszczególnych modułów określonych w programie. W wyniku szkolenia pogłębiona zostanie wiedza i umiejętności praktyczne, oraz rozwinięte zostaną pożądane cechy osobowe. W dążeniu do tego celu zakłada się uzyskanie pełnego zakresu wymaganej wiedzy teoretycznej oraz wymaganych umiejętności praktycznych, zawartych w określonym programie szkolenia specjalizacyjnego.
Kto może złożyć wniosek o udział w projekcie?
Projekt skierowany jest do grupy docelowej: fizjoterapeutów, którzy przystąpili do szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie fizjoterapii.
Kto realizuje projekt?
Projekt realizowany jest przez Departament Rozwoju Kadr Medycznych Ministerstwa Zdrowia.
Jakie są główne etapy projektu?
Zasadnicze etapy projektu to:
- Wybór jednostek szkolących realizujących szkolenie specjalizacyjne w ramach zadań przewidzianych w projekcie.
- c) Fizjoterapia: Realizator projektu jest w trakcie uruchomienia zamówienia publicznego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo Zamówień Publicznych.
- Rekrutacja do projektu.
Do rekrutacji do projektu nr FERS.01.13-IP.07-0002/24 pn. „Szkolenie specjalizacyjne dla osób wykonujących zawód fizjoterapeuty i farmaceuty” mogą przystąpić, osoby, które zostały skierowane po 01.01.2024 r. do rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego w danej dziedzinie, w postępowaniu kwalifikacyjnym przeprowadzanym przez właściwego Wojewodę zgodnie z przepisami ustawy.
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są:
od 2 września 2024 r. dla grupy zawodowej fizjoterapeutów
Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza się po dostarczeniu przez Kandydata dokumentów rekrutacyjnych określonych w regulaminie.
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania na: https://www.gov.pl/web/zdrowie/szkolenie-specjalizacyjne2 :
- Formularz rejestracyjny,
- Informacja RODO,
- Deklaracja przystąpienia do udziału w projekcie i uczestnictwa w szkoleniu,
- Oświadczenie o zakwalifikowaniu,
- Oświadczenie mikro,
- Oświadczenie administracja.
- Realizacja szkolenia specjalizacyjnego przez uczestników projektu
Szkolenie specjalizacyjne realizowane jest zgodnie z programem szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie fizjoterapii oraz zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty i ich aktów wykonawczych.
Jaki jest okres realizacji projektu?
Okres realizacji projektu: od 01.01.2024 do 01.04.2028
Jakie jest źródło finansowania projektu?
Projekt jest wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działania 01.13 Umiejętności w sektorze zdrowia.
Wartość projektu: 40 144 280,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich (EFS+): 33 127 059,85 zł
Jakie obowiązują Zasady przetwarzania danych osobowych w związku z realizacją projektu?
W związku z przystąpieniem uczestnika do projektu składa on oświadczenie uwzględniające obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 13 i art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO).
Zgłaszanie niezgodności w realizacji Projektu lub niezgodności działań Beneficjenta z KPON
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1) poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa;
2) skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Ministerstwa Zdrowia.
Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.