Pełna nazwa Koła: Studenckie Koło Naukowe "Rocker"

Rok założenia: 2022

Opiekun Koła: dr Agnieszka Kreska-Korus

Zarząd:

• Przewodniczący: Karolina Dobrowolska
  • Zastępca: Agata Dormus
  • Skarbnik: Wiktoria Buczan
  • Sekretarz: Katarzyna Pawluczuk, Piotr Nenko

Siedziba Koła: Zakład Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej

Działalność Koła:

1. Rozwój zainteresowań jego członków poprzez poszerzanie wiedzy i umiejętności związanych z analizą ruchu zdrowego człowieka m.in. poprzez szkolenia, warsztaty, konferencje oraz fizjoterapię pacjentów z wadami lub chorobami układu ruchu.
  2. Doskonalenie umiejętności praktycznych, w tym z obsługi sprzętu do analizy ruchu oraz stosowania specjalnych metod z zakresu fizjoterapii w patologiach układu ruchu.
  3. Prowadzenie badań i analiz oraz gromadzenie informacji i materiałów związanych z zagadnieniami podejmowanymi z analizą ruchu.
  4. Wsparcie w zadaniach technicznych projektów, zwłaszcza z zakresu analizy ruchu.
  5. Rozwijanie umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych członków Koła.

Działalność naukowa Koła:

• Międzynarodowa konferencja naukowa "Conference Of Faculty Of Health Science Of The University Of Miskolc" (30.11.2023) - wygłoszenie dwóch prezentacji:
    • "Can alcohol impact the symmetry of lower limb loading by body weight in men?" (II miejsce).
    • "The influence of alcohol on the symmetry of lower limb loading by body weight and balance in healthy young women. Preliminary communication." (III miejsce).
  • Konferencja "Dobre praktyki w kształceniu fizjoterapeutów" (02.06.2023) - wygłoszenie wykładu na temat "Kształcenie fizjoterapetów z perspektywy studentów koła naukowego Rocker"
  • Międzynarodowa konferencja naukowa "Conference Of Faculty Of Health Science Of The University Of Miskolc" (24.11.2022) - wygłoszenie dwóch prezentacji:
    • „Dual-task walking and falls in elderly people” (II miejsce)
    • „Factors influencing gait in dual-task walking” (III miejsce)
  • Projekt "Dojrzałość neuromotoryczna a jakość postawy ciała, równowaga, symetria chodu i gotowość do nauki szkolnej w wieku 4-7 lat" (2021-2022) - we współpracy z kołem naukowym z Akademii Tarnowskiej
  • Projekt "Wpływ czynników występujących w życiu codziennym na wskaźniki chodu w warunkach dodatkowego zadania poznawczego u młodych kobiet" (2022):
    • "Wpływ małej dawki alkoholu na wybrane wskaźniki chodu z dodatkowym zadaniem poznawczym u młodych kobiet"
    • "Wybrane wskaźniki chodu o kulach w warunkach dodatkowego zadania poznawczego"
  • Nasi Członkowie mają możliwość wziąć udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów - „Studenckie spotkania z KIF” - w Małopolskim Oddziale Terenowym Biura KIF
  • Zaangażowaliśmy się też w pomoc dla Ukrainy, poprzez zbiórkę rzeczy dla dzieci z ukraińskich domów dziecka.

Na naszym facebooku znajdziesz najświeższe informacje o naszych aktualnych działaniach i projektach.

Serdecznie zapraszamy do zapisania się do Studenckiego Koła Naukowego „Rocker”. Członkiem Koła może zostać każdy, kto jest studentem lub doktorantem Akademii Wychowania Fizycznego i jest zainteresowany tematyką związaną z działalnością Koła.

Załączniki:
Pobierz plik (STATUT SKN ROCKER.pdf)STATUT SKN ROCKER.pdf[ ]565 kB