W dniu 20.04.2024 r. na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyła się studencka I Ogólnopolska Konferencja „Przyszłość Fizjoterapii” organizowana przez Przewodniczących Kół Naukowych Wydziału Rehabilitacji Ruchowej ,,Szansa" oraz "Manual Activity Group" wraz z Opiekunem dr hab. Edytą Mikołajczyk, prof. AWF. Gościliśmy na niej znamienitych prelegentów- ekspertów z dziedziny fizjoterapii oraz licznie przybyłych studentów z całej Polski. Pani dr Dorota Gazurek, Prodziekan Wydziału Rehabilitacji Ruchowej oficjalnie otworzyła wydarzenie, witając Sponsora Głównego firmę Med Coach, Patronów Honorowych: dr Tomasza Dybka Prezesa Krajowej Izby Fizjoterapeutów, dr hab. Agnieszkę Stępień Prezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, dr Magdalenę Pieniążek Sekretarz Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Małopolskiego oraz dr hab. Marka Pieniążka, prof. AWF Dyrektora Specjalistycznego Ośrodka Rehabilitacji Ręki. Partnerami konferencji byli również: Miasto Kraków, TVP 3 Kraków, Kinesio Polska, Reha Akademia, PWN, PZWL, Fizjopozytywni - Joanna Tokarska, Janusz Fizjoterapii, Czasopismo Medical Rehabilitation, Czasopismo Fizjoterapia Polska, Centrum szkoleniowe Rafał Uryzaj, Medwear, Kangoomed, Fizjo-Sport, Kinetic Control, Movement System Impairments, Maspex, Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego.

Na naszej Auli odbyły się liczne wykłady poruszające różnorodne tematy min. rehabilitacji pacjentów cierpiących na choroby neurologiczne, dysfunkcje ręki, zastosowanie USG w fizjoterapii, właściwości fizycznych tkanek czy zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Instruktorzy przeprowadzili 6 warsztatów praktycznych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem studentów.

Podczas konferencji odbyły się również dwie tematyczne sesje naukowe, którym przewodniczyła prof. dr hab. Anna Mika Przewodnicząca Komitetu Naukowego. Studenci mieli możliwość przedstawienia wyników prowadzonych przez siebie badań, a najlepsze prace zostały wyróżnione cennymi nagrodami.

W ciągu całego dnia panowała wspaniała atmosfera, mamy nadzieję na kolejną edycję i owocne spotkania w przyszłości!