dr hab. Aneta Bac

Pawilon I pok. 118

tel. 12 683 13 70

Historia Instytutu Nauk Stosowanych

Instytut Nauk Stosowanych powstał 1.01.2020 roku jako jeden z trzech Instytutów na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej AWF Kraków. Instytut łączy zakłady, w których przekazywana jest specjalistyczna i zawodowa wiedza z zakresu zarówno fizjoterapii, jak i kosmetologii oraz terapii zajęciowej. W Instytucie pracują specjaliści reprezentujący różne dziedziny nauki, a wśród nich fizjoterapeuci, kosmetolodzy, terapeuci zajęciowi, biologowie, socjologowie, psychologowie, filozofowie, artyści plastycy i wielu innych. Misją Instytutu jest nie tylko przekazywanie wiedzy studentom, ale również organizowanie różnorakich warsztatów, kursów, szkoleń, konferencji oraz publikowanie wyników badań naukowych z zakresu fizjoterapii, kosmetologii i terapii zajęciowej. Dodatkowo studenci mogą rozwijać swoje zainteresowanie naukowe biorąc udział w pracach licznych kół naukowych działających w ramach Instytutu, a wśród nich w Kole Naukowym Terapii Zajęciowej „Occupational Therapy”, Kole Naukowym Rehabilitacji Ruchowej „Szansa”, Studenckim Kole Naukowym „Academy of Cosmetology” oraz Manual Activity Group.