dr Urszula Chrabota

ORCID -0000-0002-0676-4234

Wykształcenie, uzyskane tytuły i stopnie naukowe

• 2019 – uzyskanie tytułu naukowego doktora nauk o kulturze fizycznej, temat pracy: Wpływ rehabilitacji domowej na wybrane wskaźniki krwi oraz jakość życia pacjentów przewlekle hemodializowanych.

Praca zawodowa i pełnione funkcje

• Od 2019 roku adiunkt dydaktyczny w Zakładzie Terapii Zajęciowej Stosowanej
  • 2012-2019 wykładowca w Zakładzie Klinicznych Form Terapii Zajęciowej
  • 2010-2012 wykładowca w Zakładzie Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej
  • Od 2019 Opiekun Koła Naukowego Terapii Zajęciowej
  • Od 2016 Członek Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia
  • Od 2020 Członek Rady Wydziału Rehabilitacji Ruchowej

Czynny udział w konferencjach naukowych – na stronie Biblioteki AWF w Krakowie

• Koordynator przedmiotu/ów: Terapia zajęciowa- podstawowe umiejętności, Portfolio, Planowanie rozwoju osobistego i zawodowego.
  • Prowadzenie wykładów/ ćwiczeń z przedmiotu/ów: Terapia zajęciowa- podstawowe umiejętności, Portfolio, Planowanie rozwoju osobistego i zawodowego, Medycyna fizykalna i balneoklimatologia, Terapia zajęciowa dzieci, Podstawy terapii zajęciowej.

• 2016-2019 Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Terapii Zajęciowej.
  • Od 2018 Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów.
  • Od 2017 Członek Sekcji Rehabilitacji przy Polskim Towarzystwie Nefrologicznym.

• 2019 Smart Hand Model- Diagnoza i Terapia ręki u dzieci, Stopień I.
  • 2019 Smart Hand Model- Diagnoza i Terapia ręki u dzieci, Stopień II.
  • 2017 Sensory Babies Master Class Cours, specjalistyczny zaawansowany kurs z zakresu Integracji Sensorycznej.
  • 2015 Wykorzystanie Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne na zajęciach przedszkolnych.
  • 2014 Wykorzystywanie metod coachingowych w motywowaniu uczniów do nauki i rozwoju.
  • 2014 Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
  • 2014-15 Rehabilitacja dna miednicy mniejszej, (M.Wiechetek)

Moduł I- Nietrzymanie moczu u kobiet.

Moduł II- Nietrzymanie moczu u kobiet II.

Moduł III- Funkcje i dysfunkcje defekacji.

• 2015 Metoda BeBo- Moduł I,II,III.
  • 2013 Terapia ręki.
  • 2012 Szkolenie dla nauczycieli akademickich z zakresu teorii, praktyki stosowania i nauczania terapii zajęciowej w ramach projektu „Doskonalenie potencjału naukowo-dydaktycznego w zakresie terapii zajęciowej kluczem do rozwoju uczelni wyższych” październik 2009-marzec 2012.
  • 2010 EMG w dysfunkcjach dna miednicy.
  • 2008 Kurs reedukacji uroginekologicznej - Rééducation périnéale féminin (Office Régional de Recherche et d’Enseignement en Kinésithérapie d’Ile de France).
  • 2005 Diplome d’etude en langue française du second degré, DELF 2 (Université Nancy II).
  • 1997 Lasery w rehabilitacji.
  • 1995 Johnstone approach to stroke rehabilitation (Alnwick Infirmary Hospital).
  • 1995Tens, shortwave and ultrasounds.
  • 1995 Advance course in assessment and treatment of extremity joints and the thoracic spine disorders.

• 2018 - Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za szczególne osiągnięcia dydaktyczne za rok 2017.