dr Karol Makiel dr Karol Makiel

ORCID - 0000-0002-3677-2980

Wykształcenie, uzyskane tytuły i stopnie naukowe

• 2023 - uzyskanie stopnia doktora nauk o kulturze fizycznej (z wyróżnieniem), Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie.
  • 2023 - uzyskanie dyplomu studiów podyplomowych z podstaw psychoterapii, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
  • 2017 - uzyskanie dyplomu magistra dietetyki klinicznej, Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia w Krakowie.
  • 2010 - uzyskanie dyplomu licencjata informatyki i ekonometrii, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Praca zawodowa i pełnione funkcje w AWF

• 2023 - obecnie: adiunkt w Zakładzie Anatomii (Instytut Nauk Podstawowych).

Publikacje naukowe

Uczestnictwo w projektach naukowych

• 2021- Młodzi Naukowcy, AWF Kraków. Tytuł projektu: Wpływ diety wysoko-białkowej, z wykorzystaniem węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym na wskaźniki biochemiczne krwi oraz skład ciała u mężczyzn z otyłością brzuszną stosujących trening zdrowotny.

Funkcja: Kierownik projektu.

• 2020 – Regionalna Inicjatywa Doskonałości, AWF Kraków. Tytuł projektu: Wpływ dwunastotygodniowego treningu zdrowotnego na wskaźniki morfologiczne oraz poziom wybranych adipokin tkanki tłuszczowej u mężczyzn z otyłością brzuszną.

Funkcja: Główny badacz.

• Prowadzenie wykładów: Profilaktyka i terapia otyłości na kierunku Kosmetologia.
  • Prowadzenie ćwiczeń: Anatomia na kierunku Wychowanie Fizyczne.

• Polskie Towarzystwo Dietetyki (PTD).

Kursy

• 2023 - Medical - Movement Therapy Trainer, Register of exercise professionals (REPs).
  • 2023 - Medical - Mental Health Trainer Practitioner, Register of exercise professionals (REPs).
  • 2023 - Nutritional Therapy Practitioner, Register of exercise professionals (REPs).
  • 2011 - Instruktor Rekreacji Ruchowej, Polska Akademia Sportu.
  • 2011 - Instruktor Aerobik – Fitness, Polska Akademia Sportu.
  • 2010 - Instruktor Kulturystyki, Polska Akademia Sportu.
  • 2010 - Instruktor Sportu, Polska Akademia Sportu.

Szkolenia

• 2018 - Farmaceutyczne standardy, adaptogeny dla aktywnych fizycznie, nowoczesne podejście do suplementacji, ośrodek badawczo-rozwojowy Olimp-Labs.
  • 2015 - Żywienie w chorobach tarczycy, Nutri Center.
  • 2011 - Zasady zdrowego żywienia, odchudzanie, suplementacja, Olimpiakos.

Osiągnięcia sportowe

3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale w ogólnopolskich zawodach w kulturystyce, w tym:

• 2014 - srebrny medal w kulturystyce, Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness Sylwetkowym w Sopocie.
  • 2012 - srebrny medal w kulturystyce, Uniwersyteckie Mistrzostwa Polski.
  • 2011 - brązowy medal w kulturystyce, Puchar Polski federacji NAC.