Zaproszenie do udziału w IV Ogólnopolskim Sympozjum
Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego
18 – 19 października 2019 roku

Już po raz czwarty w dniach 18 – 19 października 2019 roku odbędzie się w murach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego Ogólnopolskie Sympozjum Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego. Jest to jedyne, cykliczne spotkanie o takiej tematyce w Polsce. Organizatorami są Fundacja Amicus Renis, Wydział Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Sekcja Rehabilitacji przy Polskim Towarzystwie Nefrologicznym.

Patronat nad Sympozjum objęli: Prezydent miasta Krakowa prof. dr hab. Jacek Majchrowski oraz JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie prof. dr hab. Aleksander Tyka.

Celem Sympozjum jest dążenie do ciągłej poprawy jakości leczenia pacjentów nefrologicznych, urologicznych i ginekologicznych. Chcemy to zrealizować poprzez przedstawienie wyników projektów badawczych prowadzonych w różnych ośrodkach w Polsce oraz zaprezentowanie osiągnięć fizjoterapeutów w pracy z tymi pacjentami.

W ramach Sympozjum zaplanowane są sesje:

• wykładowa dotyczącą rehabilitacji pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, po transplantacji oraz z chorobami układu moczowego
  • warsztatowa poszerzającą umiejętności praktyczne niezbędne w pracy z pacjentami z dysfunkcją dna miednicy
  • plakatowa, w którą chcielibyśmy włączyć doktorantów a także studentów z kół naukowych

Kierujemy do Państwa prośbę o włączenie się do konstrukcji programu poprzez przesyłanie tematów swoich wystąpień, względnie zagadnień, które powinny być poruszane. Zachęcamy również do uczestnictwa biernego, które pozwoli wzbogacić wiedzę w zakresie podejmowanej tematyki. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie będzie interesujące i spełni oczekiwania wszystkich zainteresowanych.

Wszelkie informacje na stronie internetowej http://amicusrenis.pl/

Bardzo prosimy o rozpropagowanie informacji.

Komitet Organizacyjny