dr Magdalena Markowska

ORCID (Open Researcher and Contributor ID)0009-0001-0253-2284

Wykształcenie, uzyskane tytuły i stopnie naukowe

• Numer Prawa Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty (PWZFz: 40694)
  • 2015-2019: Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie Wydział Rehabilitacji Ruchowej Stopień naukowy: doktor nauk o kulturze fizycznej
  • 2009-2010: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Studia podyplomowe Tytuł zawodowy: nauczyciel przedmiotów zawodowych
  • 2003-2008: Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie Wydział Rehabilitacji Ruchowej Tytuł zawodowy: mgr fizjoterapii
  • 1999-2003: Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Kozach Profil podstawowy z rozszerzonym językiem angielskim

Praca zawodowa i pełnione funkcje w AWF

• od 2021 roku nauczyciel akademicki AWF w Krakowie zatrudniony na stanowisku adiunkta.
  • 2012-2021 – Fizjoterapeutka w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej. Praca z pacjentami onkologicznymi i geriatrycznymi; przygotowywanie i prowadzenie terapii z pacjentami ambulatoryjnymi z zakresu kinezyterapii i fizykoterapii (krioterapia, laser, ultradźwięki, elektroterapia) oraz metod specjalistycznych: PNF, Mulligan Concept, Plaatsman, Kaltenborn-Evjenth, Kinesiotaping, Thera-Band, masaż leczniczy i drenaż limfatyczny.
  • 2009-2012 – Fizjoterapeutka w Centrum Widzyk w Bielsku-Białej. Prowadzenie zabiegów z zakresu kinezyterapii i fizykoterapii oraz metod specjalistycznych: PNF, Mulligan Concept, Plaatsman, Kaltenborn-Evjenth, Kinesiotaping, Thera-Band, masaż leczniczy i drenaż limfatyczny. Praca z pacjentami z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi i różnego typu dysfunkcjami motorycznymi.
  • 2008-2009 – Fizjoterapeutka w Fizjo-Krak Gabinet Fizjoterapii w Krakowie. Wykonywanie zabiegów z zakresu fizykoterapii oraz masażu leczniczego.
  • 2007 – Fizjoterapeutka w The Log Cabin w Londynie. Praca w zakresie terapii zajęciowej z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w dziennym ośrodku integracyjnym.

Wykaz publikacji i czynnego uczestnictwa w konferencjach naukowych dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki AWF w Krakowie:

• Prowadzenie zajęć:
    • Masaż leczniczy (Fizjoterapia - jednolite studia magisterskie)
    • Masaż klasyczny (Kosmetologia - studia I stopnia)

• od 2016 – członek Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Małopolskiego
  • od 2011 – członek zarządu Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Małopolskiego

• W przygotowaniu.

• 2015-2016 – kurs Kinesio Taping® KT1/KT2, KT3/KT4 - Specialty Sports Orthopedic Concepts of the Kinesio Taping® Method, certyfikacja KTAI
  • 2013 – kurs doskonalący dla fizjoterapeutów: ”Opieka geriatryczna”
  • 2013 – szkolenie z Thera-Band: “Nowoczesne metody terapeutyczne. Innowacje w Thera-Band”
  • 2010-2012 – PNF Basic i Advanced – dyplomowana terapeutka PNF
  • 2010-2011 – Mulligan Concept level A i B
  • 2010 – Elyth S Kinesiotaping Basic
  • 2007-2008 – kurs masażu (trzy stopnie obejmujące: masaż klasyczny, segmentarny, limfatyczny, mobilizacje stawów, sportowy, punktowy chiński i refleksoterapię stopy)

• W 2012 wystąpienie i poprowadzenie prelekcji na temat „Profilaktyka zespołów bólowych kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym” podczas spotkania Rady Osiedlowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy.

• W przygotowaniu.

• Członek komitetów organizacyjnych konferencji:
    • Kraków, dnia 10.05.2017 r., VIII Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych Fizjoterapii na temat: „Wiosna Promocji Zdrowia”.
    • Kraków, dnia 31.05.2017 r., IV Studencka Konferencja Medyczna na temat: „Neo – stop, czyli jak kontrolować niekontrolowane – onkologia okiem studenta”.
  • 2015 – współautorka cyklu artykułów dla Medycyny Praktycznej - Portalu Pacjenta (mp.pl/pacjent):
    • Markowski A., Markowska M.: „Ćwiczenia sensomotoryczne”
    • Markowski A., Markowska M.: „Ćwiczenia czynne wolne”
    • Markowski A., Markowska M.: „Ćwiczenia bierne redresyjne i wyciągi”
    • Markowski A., Markowska M.: „Ćwiczenia manipulacyjne”
    • Markowski A., Markowska M.: „Ćwiczenia czynne w odciążeniu”
    • Markowski A., Markowska M.: „Ćwiczenia rozciągające”
    • Markowski A., Markowska M.: „Kinesio Taping® (kinesiotaping)”
    • Markowski A., Markowska M.: „Ćwiczenia bierne właściwe”
    • Markowski A., Markowska M.: „Pozycje ułożeniowe”
    • Markowski A., Markowska M.: „Ćwiczenia izometryczne
    • Markowski A., Markowska M.: „Kinezyterapia – ćwiczenia czynne”