MIKOŁAJKI Z ELEMENTAMI DOGOTERAPII

MIKOŁAJKI Z ELEMENTAMI DOGOTERAPII odbyły się 8 grudnia 2012 roku w Tarnowie podczas zajęć regionalnych organizowanych przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Zabawę Mikołajkową przygotowały Joanna Jemioło i Sylwia Kuśnierz (studentki I roku fizjoterapii studiów stacjonarnych  drugiego stopnia) w ramach zajęć praktycznych z przedmiotu Adaptowana Aktywność Fizyczna. Uczestnikami były dzieci, które poruszają się na wózku inwalidzkim.

Po rozgrzewce wszyscy uczestnicy zapoznali się z psami,  co pozwoliło  przełamać pierwszą barierę lęku przed kontaktem z psem. Następnie odbył się quiz dotyczący wiedzy o psach. W nagrodę za poprawną odpowiedź dzieci zakładały im kolorowe szarfy. Później rozpoczęły się wspólne gry i zabawy. Wszyscy musieli najpierw dotrzeć na bezludną wyspę, na której można było nakarmić psa
oraz pobawić się z nim. Psy chętnie aportowały piłki, dawały się głaskać i karmić, dzięki temu dzieci miały okazję sprawdzić czy każdy pies ,,ma delikatny głos i bardzo czujny nos’’. Kolejnymi punktami programu były:  bitwa na śnieżki, zabawa o tematyce świątecznej ,,lepienie pierogów” i wspólny taniec. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał coś słodkiego na ząb oraz drobny upominek od Św. Mikołaja.

(opracowanie: Joanna Jemioło, Sylwia Kuśnierz i dr Paweł Żychowicz)