Studenckie Koło Naukowe Trauma Medical Group

Zarząd:

Przewodnicząca: Magdalena Mazur

Z-ca Przewodniczącej: Ewa Kunik

Siedziba Koła: Zakład Rehabilitacji w Traumatologii, Katedra Rehabilitacji Klinicznej

Zainteresowania naukowe:

Głównym nurtem zainteresowań naukowych Studentów działających w SKN jest fizjoterapia w ortopedii i traumatologii. Działalność kola naukowego opiera się na promowaniu innowacyjnych kierunków fizjoterapii w oparciu o kompleksowe postępowanie rehabilitacyjne.

Do zadań SKN należy m.in.:

• organizowanie i prowadzenie badań naukowych
  • rozwijanie zainteresowań naukowych i kształtowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów rehabilitacji
  • organizowanie warsztatów i konferencji merytorycznie związanych z działalnością Koła
  • promowanie Uczelni

Swoje zadania SKN realizuje przez:

• organizowanie i udział w zebraniach naukowych, dyskusjach, debatach, spotkaniach oraz w zjazdach naukowych
  • organizowanie i udział w seminariach, warsztatach i konferencjach
  • opracowywanie wyników badań i ich publikowanie
  • organizowanie praktyk zawodowych w placówkach medycznych
  • współpracę z instytucjami, placówkami medycznymi, szkołami wyższymi

Projekty naukowe:

W ramach działalności SKN realizowane są następujące projekty:

1. Ocena funkcjonalna kończyny górnej po zabiegach operacyjnych w obrębie obręczy barkowej
  2. Urazowość narządu ruchu wśród sędziów piłki nożnej w zależności od klasy rozgrywkowej

Rekrutacja nowych członków:

Studenci zainteresowani współpracą w SKN proszeni są o kontakt z:

1. Magdaleną Mazur (Przewodnicząca SKN) – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. dr Katarzyną Ogrodzką (Opiekun SKN) – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:
Pobierz plik (trauma medical group.png)trauma medical group.png[ ][ ]6 kB