dr Anna Bukowska

ORCID - https://orcid.org/0000-0003-1840-3070

Wykształcenie, uzyskane tytuły i stopnie naukowe

• 2015 – stopień doktora nauk o kulturze fizycznej nadany przez Radę Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie; temat pracy doktorskiej „Wpływ muzykoterapii na poprawę chodu i innych aktywności życia codziennego u chorych na chorobę Parkinsona”.
  • 2009 – 2015 Studia doktoranckie w Akademii Wychowania Fizycznego im. B.Czecha w Krakowie.
  • 2005 – 2007 Studia podyplomowe z Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu.
  • 2005 – tytuł magistra fizjoterapii.
  • 2003 – tytuł zawodowy licencjata fizjoterapii.
  • 2000 – 2005 – studia wyższe na kierunku Fizjoterapia na Wydziale Ochrony Zdrowia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Praca zawodowa i pełnione funkcje

• Adiunkt w Instytucie Nauk Stosowanych Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • Członek Rady Wydziału Rehabilitacji Ruchowej
  • Członek Komisji ds. opracowania warunków rekrutacji oraz planów studiów doktoranckich na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej w latach 2015-2016

Czynny udział w konferencjach naukowych – na stronach biblioteki

• 1 promotorstwo pomocnicze pracy doktorskiej w toku

• Koordynator przedmiotu/ów: Muzykoterapia, Metody Specjalne, Wybrane Formy Terapii
  • Prowadzenie wykładów/ ćwiczeń z przedmiotu/ów: Muzykoterapia, Wybrane Formy Terapii, TZ w środowisku społecznym, Reedukacja chodu w dysfunkcjach narządu ruchu, TZ w geriatrii, TZ w neurologii
  • Promotorstwo 15 prac magisterskich i 20 prac dyplomowych

• Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapii Zajęciowej (PSTZ)
  • Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów (PSMT)
  • Członek Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska (FP)

• Kurs Fizjoterapia Stomatognatyczna (dysfunkcja TMJ) moduł I i II
  • Kurs terapii ręki Smart Hand
  • Letnia Szkoła Nordoff-Robbins – muzykoterapia kreatywna (Londyn)
  • Kurs metody Snoezelen stopień I i II
  • Kurs metody N.A.P. moduł I i II
  • Kurs Dance for PD (taniec dla osób z chorobą Parkinsona), Leicester, Wielka Brytania
  • Uzyskanie Certyfikatu Muzykoterapeuty (na podstawie egzaminu certyfikacyjnego) – wpis do rejestru Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Lublin.
  • Rozwijający kurs Muzykoterapii w Neurlogii (The Neurologic Music Therapy Advanced Fellowship Training – NMT-Fellow). Enschede, Holandia
  • Kurs LSVT BIG – terapia motoryczna dla osób z chorobą Parkinsona. Londyn, Wielka Brytania.
  • Instruktorski kurs „Improwizacja Ruchu i Symbolika Ciała” – Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen. Kraków
  • Koncepcja Bobath dla dorosłych – kurs podstawowy i kursy rozwijające.
  • Kurs Muzykoterapii w Neurologii (International Training Institute in Neurologic Music Therapy). Londyn, Wielka Brytania.
  • Koncepcja PNF: kurs podstawowy, kurs rozwijający, PNF i spastyczność, PNF kliniczny w neurologii, PNF w połączeniu z terapią manualną i neuromobilizacjami, PNF kliniczny w ortopedii.
  • Kinesiology Taping – kurs podstawowy