Urszula Chrabota

mgr Urszula Chrabota

Problematyka badawcza

1. Fizjoterapia nietrzymania moczu u kobiet.
  2. Terapia zajęciowa w pediatrii.
  3. Aktywność pozalekcyjna dzieci sprawnych i dzieci z niepełnosprawnością.
  4. Masaż relaksacyjny

Projekty badawcze

1. Wpływ ćwiczeń z wykorzystaniem biologicznego sprzężenia zwrotnego na siłę i wytrzymałość mięśni dna miednicy oraz jakość życia kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.
  2. Uczestnictwo dzieci pełnosprawnych i z niepełnosprawnością w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych w aspekcie terapii zajęciowej.

Członkostwo w towarzystwach naukowych

Kursy, szkolenia, specjalizacje

1. Doskonalenie potencjału dydaktyczno – naukowego w zakresie terapii zajęciowej kluczem do rozwoju uczelni wyższych. Kraków/Wrocław/Warszawa /Bielsko – Biała 2010 – 2012 – podyplomowy, certyfikowany kurs anglojęzyczny uprawniający do nauczania na kierunkach studiów „Terapia zajęciowa” prowadzonych na uczelniach wyższych.
  2. Metody coachingowe w motywowaniu uczniów do nauki i rozwoju (Małopolski Niepubliczny Ośrodek Kształcenia Nauczycieli, 10.2014).
  3. Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I stopien (Małopolski Niepubliczny Ośrodek Kształcenia Nauczycieli, 10.2014).
  4. Nietrzymanie moczu u kobiet – moduł II (10.2014)
  5. Kurs instruktora treningu dna miednicy wg koncepcji BeBo- moduł I(Fundacja Amicus Renis, 6-7.09.2014)
  6. Rehabilitacja w nietrzymaniu moczu u kobiet (Fundacja Amicus Renis, 1-2.02.2014)
  7. Terapia ręki (A Centrum,2013)
  8. EMG w dysfunkcjach dna miednicy ( Technomex, 2010).
  9. Kurs reedukacji uroginekologicznej - Rééducation périnéale féminin (Office Régional de Recherche et d’Enseignement en Kinésithérapie d’Ile de France, 2008).
  10. Diplome d’etude en langue française du second degré, DELF 2 (Université Nancy II, 2005).
  11. Lasery w rehabilitacji(Consensus).
  12. The Johnstone approach to stroke rehabilitation (Alnwick Infirmary Hospital, 1995).
  13. Tens, shortwave and ultrasounds  (Tempus, 1995).
  14. Advance course in assessment and treatment of extremity joints and the thoracic spine disorders ( Tempus, 1995).

do roku 2008

po roku 2009