dr hab. Aneta Bac, prof. nadzw.
- kierownik katedry
paw. I
pok. 104
tel. 12 683 15 40 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 sekretariat: Agata Szymska paw. I
pok. 118
tel. 12 683 13 70
fax 12 683 13 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katedra Terapii Zajęciowej jest najmłodszą strukturą organizacyjną na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie, działającą od 1.10.2014 roku. Katedra została utworzona w odpowiedzi na rosnącą potrzebę kształcenia terapeutów zajęciowych posiadających kompetencje, które zaspokajają współczesne potrzeby społeczne oraz spełniają standardy Unii Europejskiej. Pracownicy Katedry to wielodyscyplinarny zespół dynamicznych i kreatywnych osób, mających bardzo duże doświadczenie naukowo – dydaktyczne, które ukończyły dwuletni kurs Terapii Zajęciowej w ramach programu "Doskonalenie potencjału dydaktyczno-naukowego w zakresie terapii zajęciowej kluczem do rozwoju uczelni wyższych" i posiadają certyfikat ENOTHE. Nauczyciele akademiccy pracujący w Katedrze są uprawnieni do kształcenia terapeutów zajęciowych zgodnie ze standardami ustalonymi przez Światową Federację Terapeutów Zajęciowych (WFOT) i Europejską Sieć Terapii Zajęciowej w Szkolnictwie Wyższym (ENOTHE). Katedra, poza działalnością dydaktyczną, prowadzi także szeroko zakrojone badania naukowe w zakresie terapii zajęciowej, bierze udział w konferencjach naukowych oraz patronuje działalności studenckiego koła naukowego.

Załączniki:
Pobierz plik (OT English 2.doc)Snoezelen[ ]26 kB
Pobierz plik (OT English.doc)OT English[ ]23 kB

W dniu 16 lutego 2017 roku (czwartek) z inicjatywy pracowników Katedry Terapii Zajęciowej oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapii Zajęciowej odbędzie się seminarium  zatytułowane ,,Innowacyjność i wielokierunkowość nowoczesnej terapii zajęciowej.” Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Małopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak. 

Seminarium ma charakter edukacyjny. Jego celem jest przybliżenie zmian, które dokonują się w obszarze praktykowania terapii zajęciowej w Polsce, co wynika z konieczności jej dostosowania do światowych standardów oraz wskazanie możliwości wykorzystywania terapii zajęciowej w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Miejsce: sala B,  budynek główny Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie przy ulicy Al. Jana Pawła II 78. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Szczegółowy program wydarzenia w załączeniu.

Załączniki:
Pobierz plik (Program seminarium AWF.pdf)Program seminarium AWF.pdf[ ]264 kB