dr hab. Anna Mika
Al. Jana Pawła II 78
tel. (0-12) 6831134; fax. (0-12) 6831300

Kwalifikacje zawodowe

• 1994 - 1998 - studia magisterskie na kierunku Rehabilitacja Ruchowa, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  • 2002 – tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  • 2013 –stopień doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej, Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Staże zagraniczne

• McMaster University, Department of Kinesiology, Hamilton, Kanada; (opiekun: prof. C Blimke)
  • Multidisciplinary Osteoporosis Program Sunnybrook and Women`s College Health Sciences Centre, Toronto, (opiekun: dr Gillian Hawker)
  • Exercise Science Department, Syracuse University, New York, USA; Grant przyznany przez Polsko - Amerykańską Fundację Kościuszkowską (opiekun: prof. Bo Fernhall, dr VB Unnithan)

Recenzje dla czasopism indeksowanych na Liście Filadelfijskiej

• Osteoporosis International
  • Rheumatology
  • Disability & Rehabilitation
  • Acta of Bioengineering and Biomechanics
  • BMC Musculosceletal Disorders

Członkostwo w komitetach naukowych czasopism

• Journal of Novel Physiotherapies
  • Journal of General Practice
  • Rehabilitacja Medyczna

Problematyka badawcza

Diagnostyką funkcjonalną w rehabilitacji i sporcie z wykorzystaniem obiektywnych metod diagnostyki narządu ruchu.

Tematyka prac magisterskich i dyplomwych

Zastosowania trójwymiarowej analizy ruchu, dynamometrii, stabilometrii i elektromiografii powierzchniowej w fizjoterapii i sporcie

Bibliografia:

- po roku 2009