Stanowisko Pokój Terminy konsultacji Numer telefonu

pok. 118

tel. 12 683 13 70
fax 12 683 13 00

Zakład Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej (przekształcony 1 grudnia 2009 roku z Zakładu Fizykoterapii) wchodzi w skład Katedry Fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie. Pracownie Zakładu Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej mieszczą się w Zespole Krytych Pływalni i wyposażone są w nowoczesne sale dydaktyczne i sprzęt z fizykoterapii, hydroterapii oraz Spa&Wellnes (m.in.: fala uderzeniowa, kriokomora, sauna, jaccuzi, bicze szkockie, wanny do hydromasażu, kapsuła kosmetyczna).

Zakład prowadzi zajęcia dydaktyczne dla kierunków Fizjoterapia i Kosmetologia z: Fizykoterapii, Masażu, Specjalnych technik masażu, Kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, Medycyny fizykalnej i balneoklimatologii oraz następujących przedmiotów (do wyboru): Reedukacja chodu w chorobach układu ruchu, SPA z elementami kosmetologii i medycyny estetycznej, Ćwiczenia sensomotoryczne, Masaż relaksacyjny, Odnowa biologiczna z elementami terapii sportowej, Techniki terapii mięśniowo-powięziowej, Wybrane metody terapii w wodzie.

Oprócz pracy dydaktycznej pracownicy Zakładu biorą udział w projektach naukowych. Zakład dysponuje pracownią trójwymiarowej analizy ruchu z systemem BTS Smart oraz pracownią badań wysiłkowych z systemem Beta System (Aspel).

Zakład został wyposażony w nowoczesne aparaty do fizykoterapii w ramach projektu MRPO.01.01.01-12-076/09 "Budowa zespołu krytych pływalni z zapleczem dydaktycznym oraz infrastrukturą badawczo-rozwojową AWF w Krakowie" oraz w ramach prowadzonych projektów naukowych.

Instytucje współpracujące z Zakładem:

Pracownicy Zakładu Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej

Pracownik Pokój Terminy konsultacji Numer telefonu