Zakład Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej

pawilon I - pok. 118 pon.-pt.: 8.00-15.00

tel. 12 683 13 70

fax 12 683 13 00

Zakład Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej (przekształcony 1 grudnia 2009 r. z Zakładu Fizykoterapii) wchodzi w skład Katedry Fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie. Mieści się w Zespole Krytych Pływalni i wyposażony jest w nowe sale dydaktyczne i nowoczesny sprzęt z fizykoterapii, hydroterapii i Spa&Wellnes (m.in.: fala uderzeniowa, kriokomora, sauna, jaccuzi, bicze szkockie, wanny do hydromasażu, kapsuła kosmetyczna).

Zakład prowadzi zajęcia dydaktyczne dla kierunku Fizjoterapia na studiach pierwszego stopnia z Fizykoterapii, Masażu, Specjalnych technik masażu i Kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz na studiach drugiego stopnia z Medycyny fizykalnej i balneoklimatologii oraz następujących przedmiotów (do wyboru): Reedukacja chodu w chorobach układu ruchu, SPA z elementami kosmetologii i medycyny estetycznej, Ćwiczenia sensomotoryczne,Masaż relaksacyjny,Odnowa biologiczna z elementami terapii sportowej,Techniki terapii mięśniowo-powięziowej, Wybrane metody terapii w wodzie.

Oprócz pracy dydaktycznej pracownicy Zakładu biorą udział w projektach naukowych. Zakład dysponuje pracownią trójwymiarowej analizy ruchu z systemem BTS Smart oraz pracownią badań wysiłkowych z Beta System (Aspel).

Zakład został wyposażony m.in. w ramach projektu MRPO.01.01.01-12-076/09 pn. "Budowa zespołu krytych pływalni z zapleczem dydaktycznym oraz infrastrukturą badawczo-rozwojową AWF w Krakowie" oraz w ramach prowadzonych projektów naukowych.

Instytucje współpracujące z Zakładem:

Pracownicy i terminy konsultacji dla studentów

prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk

paw. I pok. 306 terminy konsultacji