dr Anna Pabisiak

Wykształcenie:

• 1985 – 1990 studia magisterskie Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Wydział Wychowania Fizycznego, kierunek Rehabilitacja Ruchowa
  • 2003 dr n o kul. fiz. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

Zatrudnienie:

• od 1991 Katedra Rehabilitacji Klinicznej AWF w Krakowie
  • I Klinika Kardiologiczna CMUJ w Krakowie
  • II Katedra Chorób Wewnętrznych CMUJ w Krakowie
  • od 1999 Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Kardiologicznej „Remed” s.c.
  • 02.2015 – 30.09.2017 Instytut Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu – wykładowca

Ostatnie Konferencje

• Anna Pabisiak: Skuteczność rehabilitacji kardiologicznej, Konferencja Naukowa Wydziału Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu, Nowy Sącz 16.06.2016 r.
  • Anna Pabisiak, Agata Pietrzycka, Janusz Bromboszcz, Maciej Dendura, Stanisława Kmieć, Zmiany stanu antyoksydacyjnego po ambulatoryjnej rehabilitacji kardiologicznej pacjentów leczonych angioplastyką wieńcową z powodu zawału serca, IX Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kraków 18-19.11.2016 r.

Bibliografia:

Problematyka badawcza

1. Ocena poziomu aktywności fizycznej pacjentów z chorobami układu krążenia w różnym wieku
  2. Ocena poziomu sprawności fizycznej osób z chorobami układu krążenia w różnym wieku
  3. Ocena skuteczności rehabilitacji kardiologicznej pacjentów z różnymi schorzeniami układu krążenia i w różnym wieku
  4. Analiza/kontrola czynników ryzyka choroby niedokrwiennej serca
  5. Nowe formy treningu wytrzymałościowego i wytrzymałości siłowej

Aktywność dodatkowa

Opracowanie i prowadzenie (9 godzin wykładów, 7 godzin ćwiczeń) „ Diagnostyka funkcjonalna w chorobach układu krążenia i oddechowego” – Program Modułu XIII. Fizjoterapia osób z chorobami układu krążenia i oddechowego do kursu specjalizacyjnego nr 1 - Kraków, 21-25 maj 2019 r.