W dniach od 17 - 29 stycznia odbyła się w Dubaju 6. Międzynarodowa Konferencja "Sport Versus Crime". Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie była reprezentowana przez p. Beatę Mazurek - studentkę studiów doktoranckich Wydziału Rehabilitacji Ruchowej.

Pani Beata została zaproszona przez Rząd Dubaju i Policję Federalną Dubaju - jest to kontynuacja wcześniej już podjętej współpracy. Nasza Doktorantka wygłosiła 30 minutowy referat poświęcony roli sportu w prewencji zachowań przestępczych u dzieci i młodzieży, dzieląc się doświadczeniem zrealizowanych własnych programów autorskich: "Jaki kij taka kultura" "Zamień swój kij bejsbolowy na kij golfowy". Za swój wkład w promocję zdrowia psychicznego p. Beata Mazurek otrzymała wcześniej z rąk Pana Prezydenta Majchrowskiego statuetkę oraz Tytuł Ambasadora Zdrowia. Podczas swojego wystąpienia na konferencji w Dubaju, nasza Doktorantka wskazała na podjęte zintegrowane działania ministerstw Polskiego Rządu w realizacji programu: "Program przeciwdziałania agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży". Projekt realizowany był na przestrzeni 10 lat, jego efektem są między innymi Orliki i rozbudowa infrastruktury sportowej oraz liczne programy edukacyjne. W konferencji w Dubaju udział wzięło około 700 osób, wystąpienia prelegentów transmitowane były na żywo przez dubajską stację telewizyjną.

W uroczystej inauguracji uczestniczył osobiście Książę Dubaju.
Udział w tak prestiżowym wydarzeniu jest ogromnym zaszczytem dla Akademii Wychowani Fizycznego w Krakowie.
Wystąpienie naszej Doktorantki zostało przyjęte bardzo pozytywnie, czego najlepszym dowodem jest zaproszenie na kolejną konferencję oraz pozyskane nowe kontakty i promesy wzajemnej współpracy z uczelniami sportowymi i  ministerstwami między innymi z: Iraku, Egiptu, Algierii, Jordanii,  Sudanu, Emiratów Arabskich, Korei.
Gratulujemy! 

Załączniki:
Pobierz plik (1D.jpg)1D.jpg[ ]3246 kB
Pobierz plik (2D.jpg)2D.jpg[ ]828 kB
Pobierz plik (3D.jpg)3D.jpg[ ]2012 kB
Pobierz plik (4D.jpg)4D.jpg[ ]2994 kB