Zakład Sportu Niepełnosprawnych - Tematyka prac magisterskich

dr Joanna Sobiecka

• Problematyka ogólna z zakresu olimpizmu osób niepełnosprawnych w Polsce i poza jej granicami.
  • Aktywność sportowa osób niepełnosprawnych z uszkodzeniem narządu wzroku, narządu słuchu, narządu ruchu oraz z obniżonym potencjałem intelektualnym w aspekcie leczniczym, społecznym, edukacyjnym i zawodowym.
  • Rola wybranych dyscyplin sportowych (letnich i zimowych) w leczniczej, społecznej i zawodowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
  • Sport osób niepełnosprawnych a środowisko sportowe osób pełnosprawnych.
  • Urazy i schorzenia zawodników niepełnosprawnych trenujących sport wyczynowo.
  • Potrzeby i warunki uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne.
  • Sport jako element integracji ze społeczeństwem ludzi zdrowych.
  • Olimpiady Specjalne szansą rehabilitacji i integracji osób niepełnosprawnych intelektualnie.
  • Program Treningu Aktywności Motorycznej jako metoda rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu znacznym i głębokim.
  • Rola Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w kompleksowym usprawnianiu paraplegików i tetraplegików.
  • Aktywność sportowa osób po przeszczepach narządów wewnętrznych.
  • Aktywność sportowa kobiet po mastektomii.
  • Wpływ aktywności sportowej na styl życia kobiet niepełnosprawnych.
  • Opracowania monograficzne polskich Paraolimpijczyków.

dr Paweł Żychowicz

• Aktywność sportowa, turystyczna i rekreacyjna osób niepełno-sprawnych.
  • Percepcja celów sportu, turystyki i rekreacji ruchowej osób niepełnosprawnych.
  • Rozwój biologiczny oraz typ budowy ciała dzieci i młodzieży z uszkodzeniem narządu wzroku, narządu słuchu, narządu ruchu oraz niepełnosprawnych intelektualnie.
  • Sprawność motoryczna dzieci i młodzieży z uszkodzeniem narządu wzroku, narządu słuchu, narządu ruchu oraz niepełnosprawnych intelektualnie.
  • Postawa ciała dzieci i młodzieży z uszkodzeniem narządu wzroku, narządu słuchu, narządu ruchu oraz niepełnosprawnych intelektualnie.
  • Dostępność bazy sportowej dla osób niepełnosprawnych.
  • Trening sportowy osób z uszkodzeniem narządu ruchu, narządu wzroku, narządu słuchu oraz z niepełnosprawnością intelektualną.