Komunikat nr 6
z dnia 16.04.2021
w sprawie organizacji zajęć
w okresie od 19 kwietnia 2021 roku

W związku z komunikatem Rektora z dnia 16 kwietnia 2021 w sprawie realizacji zajęć dydaktycznych prowadzonych na wszystkich kierunkach studiów (…) informuję, że zajęcia dydaktyczne od 19 kwietnia 2021 odbywać się będą zgodnie z rozkładami zajęć dostępnymi na stronie WRR w zakładce Studia/Rozkłady zajęć. Wszystkie zajęcia, którym przypisano sale dydaktyczne w rozkładach zajęć, odbywają się stacjonarnie na Uczelni (w tym zajęcie prowadzone na terenie obiektów sportowych jednakże z wyłączeniem zajęć prowadzonych na basenie, saunie oraz w siłowni). Analogicznie te zajęcie, którym nie przypisano sali dydaktycznej, realizowane będą zdalnie poprzez aplikację Teams. Ustalenia takie obowiązują do czasu zmiany obostrzeń pandemicznych.

Ze względu na rygor sanitarny dotyczący dystansu i możliwości zachowania go w salach, w których prowadzone są zajęcia stacjonarne/praktyczne (ćwiczenia, seminaria), liczba uczestników tych zajęć, może zostać zmniejszona z tym, że o sposobie podziału grupy i organizacji pracy studentów – w sposób umożliwiający osiągnięcie efektów kształcenia – decyduje prowadzący, składając pisemną prośbę do Kierownika Zakładu. Kierownik Zakładu po stwierdzeniu zasadności prośby i pozytywnym jej zatwierdzeniu, składa pismo do Dziekana celem uzyskania ostatecznej zgody.

Zajęcia kliniczne przenoszone z palcówek zewnętrznych na Uczelnię z powodu ich czasowego bądź stałego zamykania odbywają się w grupach klinicznych.

Osoby prowadzące zajęcia na bieżąco informują studentów o zmianach w zakresie liczebności grup i wynikającej z tego reorganizacji rozkładu zajęć.

prof. dr hab. Piotr Mika
Dziekan Wydziału Rehabilitacji Ruchowej