Z przyjemnością informujemy, że Krajowa Izba Fizjoterapii objęła Patronatem Honorowym projekt edukacyjny “Rozwój umiejętności komunikacji międzykulturowej w praktyce fizjoterapeutycznej realizowany poprzez e-learningowy kurs analizy i terapii ruchu (Mov-e)” w latach 2022-2025,  którego liderem jest Akademia Nauk Stosowanych z Tarnowa a partnerami Szpital HLA Vistahermosa z Hiszpani, Centrum Innowacji Wiedzy z Malty, Uniwersytet Aydin ze Stambułu, Uniwersytet Nauk Stosowanych Satakunta z Finlandii, Uniwersytet z Miszkolca oraz Akademia Wychowania Fizycznego z Krakowa. Projekt realizują dr Agnieszka Kreska-Korus (Zakład Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej INS) - kierownik z ramienia AWF, prof. Joanna Golec (Zakład Rehabilitacji w Traumatologii IRK), dr Agata Milert (Zakład Kinezyterapii INS) oraz mgr Teresa Gniewek (Zakład Medycyny Fizykalnej i Odnowy Biologicznej INS).

Program jest współfinansowany ze środków UE, a szczegółowe informacje na jego temat znajdują się na stronie https://mov-e.education/